Select Your Style

Choose Color style

Reggaeton

Reggaeton

Ta forma tańca jest przykładem tańca partnerskiego. Na zajęciach zazwyczaj uczy się sekwencji choreograficznej, ale w praktyce jest to taniec improwizowany.

Muzyka reggaeton powstała w Panamie w 1970 roku. Do 1990 roku rozprzestrzenił się na Puerto Rico, wśród młodzieży twierdzącej, że Reggaeton jest ich własnym gatunkiem muzycznym. Muzyka reggaeton ma mieszankę wpływów jamajskich i latynoamerykańskich, zmieszanych z bitami Hip Hop i Electronica.

Reggaeton zazwyczaj zawiera rapowanie w języku hiszpańskim lub angielskim. Nie oznacza to jednak, że Reggaeton jest po prostu formą latynoskiego hip hopu; ma swój własny charakterystyczny rytm znany jako „dembow”, którego nazwa odnosi się do tytułu piosenki Shabba Ranks „Dem Bow”, która po raz pierwszy spopularyzowała Reggaeton w 1990 roku.

Zaraźliwe rytmy tej latynoamerykańskiej muzyki miejskiej z 1990 roku spowodowały, że szybko rozprzestrzeniła się na całym świecie, wraz z towarzyszącym jej stylem tańca, który jest prosty i łatwy do nauczenia. Jest to styl tańca podobny do tego, który można zobaczyć w filmie „Dirty Dancing”, ale z bardziej karaibskimi wpływami. Klasyczny ruch taneczny Reggaeton jest często określany jako „Perreo”. Reggaeton to seksowny i namiętny taniec, dzięki czemu jest bardzo popularny w klubach i dyskotekach na całym świecie, a zwłaszcza w Puerto Rico. Nadaje się również na każdą imprezę lub okazję towarzyską dla fanów muzyki latynoskiej.

 

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Napisz do nas w celu ustalenia szczegółów.

Na parkiet Studia TOPdance zapraszamy zarówno stałych i nowych kursantów. Pojawiły się nowe propozycje i pojawili się nowi niesamowici instruktorzy. Propozycja zajęć tanecznych skierowana jest do kobiet 30+, 40+ i 50+ oraz Seniorów. Nie brakuje również propozycji dla par. Zatańcz z nami!

Napisz do nas

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.