Select Your Style

Choose Color style

Senior Dance

SENIOR DANCE

 

Taniec jest jednym ze środków terapeutycznych. Znacznie przyjemniejszym i zdrowszym, niż zażywanie lekarstw. Medycyna wykorzystuje go jako pomoc w walce z chorobami. Jest też niezwykle skutecznym lekiem przedłużającym witalność osób starszych.

Tańczyć może każdy, bez względu na wiek i stopień sprawności. Taniec poprawia samopoczucie, jest sposobem na uwolnienie się od codziennych napięć, oraz umożliwia nawiązywanie kontaktów towarzyskich.

Taniec wpływa pozytywnie nie tylko na układ ruchowy, ale i na cały organizm, a w szczególności na układ krążenia, oddechowy, nerwowy, pokarmowy oraz na przemianę materii. Dotlenia wszystkie komórki ciała, poprawia krążenie krwi i elastyczność stawów, wzmaga pracę jelit i zwiększa wydolność płuc. Wyrabia koordynację ruchów oraz kształci wyobraźnię i pamięć ruchową.

Taniec to też wspaniały lek przeciwdepresyjny zwalczający stres, będący przyczyną wielu chorób. Jak każda aktywność fizyczna, pobudza wydzielanie endorfin (tzw. hormonów szczęścia). Poprawiają one nastrój, dodają chęci do życia i wyzwalają drzemiącą energię, wspomagając proces leczenia oraz sprzyjając szybszej rekonwalescencji i poprawie jakości życia. Emocje wywołane przez taniec mobilizują organizm człowieka i pozwalają na wykonywanie coraz trudniejszych zadań ruchowych.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Napisz do nas w celu ustalenia szczegółów.

Na parkiet Studia TOPdance zapraszamy zarówno stałych i nowych kursantów. Pojawiły się nowe propozycje i pojawili się nowi niesamowici instruktorzy. Propozycja zajęć tanecznych skierowana jest do kobiet 30+, 40+ i 50+ oraz Seniorów. Nie brakuje również propozycji dla par. Zatańcz z nami!

Napisz do nas