Senior danceTaniec jest jednym ze środków terapeutycznych. Znacznie przyjemniejszym i zdrowszym, niż zażywanie lekarstw. Medycyna wykorzystuje go jako pomoc w walce z chorobami. Jest też niezwykle skutecznym lekiem przedłużającym witalność osób starszych.

Tańczyć może każdy, bez względu na wiek i stopień sprawności. Taniec poprawia samopoczucie, jest sposobem na uwolnienie się od codziennych napięć, oraz umożliwia nawiązywanie kontaktów towarzyskich.

Taniec wpływa pozytywnie nie tylko na układ ruchowy, ale i na cały organizm, a w szczególności na układ krążenia, oddechowy, nerwowy, pokarmowy oraz na przemianę materii. Dotlenia wszystkie komórki ciała, poprawia krążenie krwi i elastyczność stawów, wzmaga pracę jelit i zwiększa wydolność płuc. Wyrabia koordynację ruchów oraz kształci wyobraźnię i pamięć ruchową.

Taniec to też wspaniały lek przeciwdepresyjny zwalczający stres, będący przyczyną wielu chorób. Jak każda aktywność fizyczna, pobudza wydzielanie endorfin (tzw. hormonów szczęścia). Poprawiają one nastrój, dodają chęci do życia i wyzwalają drzemiącą energię, wspomagając proces leczenia oraz sprzyjając szybszej rekonwalescencji i poprawie jakości życia. Emocje wywołane przez taniec mobilizują organizm człowieka i pozwalają na wykonywanie coraz trudniejszych zadań ruchowych.

Studio tańca TOPdance                          

Gdańsk-Żabianka ul. Bitwy Oliwskiej 36A

 696 093 791, 668 343 096

 [email protected]

logo www

" Muzyka jest niewidzialnym tańcem,

    a taniec niesłyszalną muzyką. "

                                        Jean Paul